Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Jak wygląda myjnia bezdotykowa? Dla jednych to odpowiedzialność, dla innych relaks i wyciszenie – tak czy inaczej mycie samochodu to w dzisiejszych czasach praktycznie konieczność. Na świecie istnieją zasady społeczne, których powinniśmy przestrzegać, dlatego regularne wyjazdy na myjnię to praktycznie obowiązek. Jak w praktyce wygląda myjnia bezdotykowa?

Jak umyć samochód w myjni bezdotykowej? Gąbka i własny preparat w myjni – czy są potrzebne? Dlaczego warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższych artykułach, do których lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Myjnie bezdotykowe – jak naprawdę wygląda?

Na początek warto określić definicję myjni bezdotykowej, która mimo ogromnej popularności dla wielu pozostaje zagadką. Jak sama nazwa wskazuje, myjnia bezdotykowa to miejsce, w którym pojazd jest dokładnie czyszczony bez fizycznego kontaktu z mytą powierzchnią. Cały proces odbywa się poprzez przepływ wody w kierunku powierzchni pojazdu. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, które omówimy w dalszej części artykułu. Często myjnia przypomina gigantyczny przystanek autobusowy, który jest podzielony na sekcje – tyle klientów może jednocześnie korzystać z obiektu. Podjechaliśmy czterokołowcem we wskazane miejsce, naprawiliśmy pojazd tak, aby się nie poruszał, a następnie wysiedliśmy. Po lewej lub prawej (w zależności od lokalizacji) będzie specjalne urządzenie z włócznią. Aby rozpocząć proces czyszczenia wrzucamy monetę i wybieramy interesujący nas tryb. Jeśli nie masz reszty, zwykle możesz znaleźć kantor w pobliżu – bardzo praktyczne rozwiązanie. Budowa myjni jest równie nieskomplikowana, jak proces użytkowania.

Jak umyć samochód w myjni bezdotykowej?

Jak wygląda myjnia bezdotykowa?
Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Na początku powinniśmy pokryć ciało warstwą aktywnej piany. Warto wybrać miejsce, w którym piana jest możliwie gęsta i najdłużej utrzymuje się na powierzchni. Można stwierdzić, że im dłuższy czas, tym lepsza jakość kosmetyków. Warto wspomnieć, że nakładanie pianki powinniśmy zacząć od dołu. W pierwszej kolejności należy skupić się na najbrudniejszych elementach, ponieważ w tym przypadku piana będzie działała dłużej. Teraz musimy chwilę poczekać, aż cały brud się zamoczy – to dla nas pozytywny znak, bo sprzątanie będzie szybsze i łatwiejsze. Teraz przechodzimy do płukania piany. Wiele osób błędnie uważa, że ​​im bliżej korpusu znajduje się pistolet, tym lepiej dla nas, bo możemy liczyć na większą skuteczność. W praktyce jednak tak nie jest i pistolet należy trzymać w odległości od 50 do 70 cm, pod kątem 45 stopni. Płukanie zaczynamy od dachu, a następnie przechodzimy do podwozia. Po zakończeniu tego procesu jesteśmy gotowi do woskowania i polerowania – kwestia osobistych preferencji.

Gąbki i myjnie samochodowe, które sam przygotowałeś?

Namydlone samochody możemy czyścić własnymi gąbkami, jeśli regulamin danej placówki nam na to pozwala. Niestety wyposażenie myjni bezdotykowych często nie jest szanowane przez użytkowników. W rezultacie akcesorium leży w piasku lub w inny sposób, grożąc porysowaniem samochodu. Dlatego tak ważne jest, aby używać tylko własnej gąbki. Gdy udało nam się dokładnie wyszorować quada, skorzystaliśmy z opcji spłukiwania wodą z dodatkiem wosku wodnego. Dlatego samochód wyschnie pod wpływem strumienia powietrza. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół. Mycie będzie skuteczniejsze, jeśli zastosujemy własne preparaty. Szczególnie przydatne okażą się te stosowane do felg i reflektorów. Warto więc zabrać ze sobą podstawowe kosmetyki samochodowe wraz z własnymi pędzlami.

Plusy i minusy myjni bezdotykowych

Biorąc pod uwagę, jak wiele ma zalet – otwarcie myjni bezdotykowej to bardzo obiecujący biznes. Przede wszystkim warto wspomnieć, że za pomocą myjki ciśnieniowej możemy usunąć wszelkie uporczywe zabrudzenia, które zazwyczaj są trudne do usunięcia. Ponadto nasze ręce nie dotykają bezpośrednio powierzchni. Niekoniecznie musimy używać szmat, szmat, detergent to dla nas tylko dodatek, a nie obowiązek. W myjniach bezdotykowych stosowane są specjalne środki chemiczne, które są delikatne dla lakierowanych powierzchni. Dzięki dzidom możemy dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc na karoserii i podwoziu czterokołowca. Koszt usługi jest stosunkowo niski, biorąc pod uwagę, jak wiele zalet możemy wyróżnić. Myjnie często są otwarte 24/7, dlatego możemy je odwiedzić o każdej porze dnia.

Related Posts